Reklama

Ministrowie poprowadzili lekcję dla małych pacjentów

„Dzieci mają bardzo dużo mądrości w sobie i jeżeli damy im wiedzę, to potrafią tę wiedzę wykorzystać do tworzenia dobrych rzeczy” – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski prowadząc zajęcia dla pacjentów Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Lekcję, razem z ministrem, współprowadzili wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. 

„Co zrobić, żeby nie bolał brzuszek?”– pytał podczas lekcji minister Szumowski. Dzieci jednogłośnie odpowiadały, by jeść zdrowe jedzenie i nie jeść cukierków. Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko pytała zaś co robić, by bezpiecznie wrócić z wakacji. W ramach lekcji Pani Wiceminister wyjaśniała zasady bezpieczeństwa zarówno w aspekcie zdrowia jak i zasad ruchu drogowego . Obecnie temat bardzo trafiony w czasie przed zbliżającymi się wakacjami. Mali pacjenci nie tylko poznawali zasady bezpieczeństwa zdrowotnego ale było to dla nich oderwanie się od bólu i cierpienia z jakim stykają się podczas procesu leczenia

Inauguracyjna lekcja w warszawskim szpitalu rozpoczęła cykl spotkań edukacyjnych z małymi pacjentami. Krokodylek Tirek, czyli maskotka Inspekcji Transportu Drogowego odwiedza uczniów  przedszkoli  i  szkół,  ale  nie  zapomina  o bezpieczeństwie najmłodszych, którzy nie mogą uczestniczyć w szkolnych zajęciach. Akcja będzie prowadzona również na terenie Małopolski min. W Szpitalu Klinicznym w Prokocimiu Podczas tej wyjątkowej lekcji krokodylek przyniósł wiele radości pacjentom szpitala. Dzieci obejrzały także film, w którym Tirek przekazywał zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. 

Ministrowie zdrowia, Infrastruktury oraz szef Głównej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali małym pacjentom wiedzę o tym, jak bezpiecznie zachować się na drodze oraz jak zdrowo się odżywiać i w jaki sposób dbać o codzienną higienę. Po zakończeniu lekcji na wszystkich małych pacjentów szpitala czekały upominki.
„My, dorośli możemy się uczyć od dzieci jak radzić sobie z chorobą. Pacjenci szpitala dla dzieci nie tylko świetnie znają zasady bezpieczeństwa i zdrowia, ale mają w sobie dużo pozytywnej energii” – powiedział minister Łukasz Szumowski po zakończeniu lekcji.

Krokodylek Tirek wraz z inspektorami będzie odwiedzać cyklicznie małych pacjentów oddziałów dziecięcych w szpitalach na terenie całego kraju.