Reklama

I Liceum Ogólnokształcące w Bochni zdobyło główną nagrodę w małopolskiej edycji kampanii „Drugie życie”

Uczniowie klasy 1c o profilu biologiczno-chemicznym pod opieką wychowawcy pani Anny Marciszewskiej- Jaszczyńskiej – szkolnego koordynatora kampanii w ciągu całego roku szkolnego podejmowali z pełnym zaangażowaniem różne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”, promując przeszczepianie narządów. Widoczni nie tylko w murach szkoły , ale również w społeczności lokalnej, propagowali tą szczytną idee. Działania uczniów zostały docenione przez jury Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych, przyznaniem nagrody głównej.

We wtorek 12 czerwca 2018 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie podczas uroczystości kończącej kampanię, delegacja kl.1c wraz z Panią Anną Marciszewską Jaszczyńską odebrała nagrodę główną, którą jest czek charytatywny o wartości dwóch tysięcy złotych. Uczniowie przekażą go na wybrany przez siebie cel.

Uczniowie mają nadzieję, że ich kampania odniesie zamierzone skutki i podniesie świadomość wśród ludzi, jak ważny jest temat przeszczepiania narządów.