Reklama

„Dwójka” wygrywa MBLPR i zostaje Mistrzem Ligi na rok 2017/18

W czwartek 7 czerwca 2018r. odbyły się ostatnie rozgrywki tegorocznej Bocheńskiej Ligi Piłki Ręcznej chłopców klas IV i V. Zarówno w turnieju klas IV jak i V uczestniczyło 12 zespołów.

Dzieci rywalizowały w cyklu comiesięcznych turniejów, ambitnie i nieustępliwie walcząc o każdą piłkę. Postawa chłopców i dziewcząt z klas IV i V wielokrotnie wywoływała podziw wśród nauczycieli, trenerów i widzów zgromadzonych na rozgrywkach. Mecze finałowe rozegrano na koniec Ligi. Turniej uświetniło spotkanie seniorskich drużyn MOSiR Bochnia i SPR PWSZ Tarnów.

Chłopcy z klasy V ze Szkoły nr 2 w Bochni pod kierunkiem trenerki Doroty Budzyn dzielnie walczyli przez cały rok szkolny, nie przegrywając ani jednego meczu, co zadecydowało o zwycięstwie w Lidze w klasach V i otrzymaniu tytułu Mistrza (P. Broszkiewicz, K. Jonak, M. Ryncarz, I. Wolnik T. Gardziel, B. Król, D. Krogulski, J. Słonina, M. Waśniowski, P. Maliszczak, W. Jarosz, , K. Stanek, B. Jonak).Początek formularza

Drużyna klasy IV PSP nr 2 prowadzona przez trener Dorotę Budzyn zagrała w finale z drużyną z Gawłowa. Od początku spotkania nie było wątpliwości, że rozgrywka będzie miała emocjonujący i zacięty przebieg, a rywalizacja będzie ciężka. Obie drużyny prezentowały na boisku wyrównany poziom gry. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie z PSP nr 2 okazał się Olaf Wojtalik. Mecz zakończył się remisem, a o ostatecznym wyniku przesądził konkurs rzutów karnych. Tym razem szczęście było po stronie drużyny z Gawłowa, która tym samym wygrała całe zawody, natomiast zespół z PSP nr 2 zajął II miejsce (W. Wójcik, O. Wojtalik, K. Ćwik, K. Stawiarz, K. Samborek F. Sowa, K. Moskalik, B Ułan, M. Zwierniak).

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia rozdania nagród i medali przez Pana Stanisława Majorka, wicedyrektor MOSiR Bochnia Panią Dorotę Błoniarczyk oraz trenerów i zawodników II Ligi.