Reklama

W czerwcu zebrali 15 ton makulatury na misje

Druga w tym roku zbiórka makulatury na misje odbyła się w sobotę 9 czerwca 2018 r., przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. Jak zwykle nie zawiedli ludzie o otwartym sercu i dobrej woli. Do kontenerów zebraliśmy 10 950 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały swoją makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości 4 080 kg. Łącznie zebraliśmy 15 030 kg, co dało kwotę 4 810,00 zł. Jedna osoba przekazała darowiznę w wysokości 50,00 zł.

Tak więc konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyliśmy o kwotę 4 860,00 .

Do akcji oprócz licznej rzeszy osób indywidualnych włączyły się również: Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Kobylcu k/Łapanowa, Szkoła Podstawowa w Szczurowej, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, II Liceum im. Orła Białego w Bochni, Studio K Spółka z o. o. w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe „Dora” w Bochni, Apteka „Gazaris” w Bochni.

Naszą akcję wspiera wiele instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają nasze plakaty i informacje o zbiórkach.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą akcję „Makulatura na misje”, w imieniu własnym i Siostry Kolbeny Frąckiewicz założycielki Misji w Yaounde i koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie.

S. Kolbena serdecznie zaprasza do dalszego wspólnego budowania. Jak już informowaliśmy, przystąpiono do niwelowania terenu pod pierwszy budynek Centrum, którym będzie Przychodnia Zdrowia.

Gorąco zapraszamy do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 15 września 2018 r przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni w godz.od 7.00 do 16.00.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOM – BUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

Oddział przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni