Reklama

Cykl koncertów w Altanie na bocheńskich Plantach Salinarnych – zapowiedź

Burmistrz Miasta Bochnia i Stowarzyszenie Górnicze „Sutoris” im. Antoniego Langera w Bochni zapraszają mieszkańców i turystów na kolejny cykl niedzielnych koncertów w Altanie na Plantach Salinarnych.

Tradycja koncertów górniczej orkiestry w Altanie sięga początku XX wieku. Zbudowana w 1934 r. według projektu Stanisława Albińskiego Altana stała się miejscem, w którym płynąca z niego muzyka przez dziesięciolecia uprzyjemniała bochnianom niedzielne popołudnia w parku.Z inicjatywy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta, po odnowieniu Altany w 2015 r., powrócono do tradycji niedzielnych koncertów.

W bieżącym roku IV edycję spotkań muzycznych na Plantach rozpocznie w pierwszą niedzielę czerwca koncert Górniczej Orkiestry Kopalni Soli Bochnia. Jak zawsze wysłuchać będzie można popularnych i lubianych utworów muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej.  Koncerty będą odbywały się w okresie od czerwca do sierpnia.

Szczegółowy harmonogram występów w Altanie:

3 czerwca – Górnicza Orkiestra Kopalni Soli Bochnia

24 czerwca – Kapela Górnicza Kopalni Soli Bochnia

1 lipca – Kapela Górnicza Kopalni Soli Bochnia

8 lipca – Kapela Górnicza Kopalni Soli Bochnia

22 lipca – Kapela Górnicza Kopalni Soli Bochnia

29 lipca – Kapela Górnicza Kopalni Soli Bochnia

5 sierpnia – Kapela Górnicza Kopalni Soli Bochnia

12 sierpnia – Górnicza Orkiestra Kopalni Soli Bochnia

19 sierpnia – Kapela Górnicza Kopalni Soli Bochnia

26 sierpnia – Kapela Górnicza Kopalni Soli Bochnia

Zapraszamy do spędzenia niedzielnych popołudni na Plantach przy dźwiękach muzyki, zawsze o godz. 15.30. Cykl wydarzeń sfinansowany z budżetu Miasta Bochnia.

___

UM Bochna