Rzezawa: Gminna inwestycja doceniona przez marszałka województwa

Marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa zarekomendował termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Dąbrówce do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku”, za co inwestycja ta otrzymała wyróżnienie.

Jest to już kolejny laur dla Gminy Rzezawa w tym prestiżowym konkursie organizowanym od 22 lat, którego strategicznym partnerem medialnym jest dziennik „Rzeczpospolita”. Niedawno wyróżnienie to przypadło bowiem także nowoczesnemu Centrum Rehabilitacji w Rzezawie, Szkolnej Strefie Sportu w Borku, sali widowiskowo – sportowej w Jodłówce, sali gimnastycznej w Okulicach oraz boisku pełnowymiarowemu i ze sztuczną nawierzchnią w Rzezawie. – Otrzymane nagrody sprawiają dużo radości i satysfakcji. Pokazują one także, że wykonujemy dobrą pracę i dają motywację do podejmowania kolejnych zadań – mówi wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

W budynku Zespołu Szkół w Dąbrówce w ubiegłym roku zostały docieplone ściany zewnętrzne i strop. Wymieniono również okna i drzwi na energooszczędne. Zmodernizowana została także instalacja centralnego ogrzewania oraz instalacja centralnej ciepłej wody użytkowej. Wymieniono ponadto pokrycie dachu na blachę trapezową powlekaną. Zmieniona na nową została także stolarka drzwiowa w wewnątrz budynku. Całość zadania kosztowało ponad 690 tys. zł. Gmina Rzezawa na realizację tej inwestycji otrzymała dofinansowanie z RPO Województwa Małopolskiego w kwocie 316 tys. zł.

__

Urząd Gminy Rzezawa