XIX Rajd Szlakiem Papieskim – zdjęcia

19 maja 2018 roku, po raz kolejny, liczne grupy wędrowców malowniczymi ścieżkami doliny Raby przemierzały szlak z Niegowici do Łapanowa, aby swoją obecnością uczcić pamięć papieża Polaka Jana Pawła II i upamiętnić Jego obecność na tych ziemiach.
Hasłem tegorocznego, XIX Rajdu były słowa kierowane do młodych „Wy jesteście przyszłością świata”, honorowym patronatem objął go Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, Starosta Bocheński pan Ludwik Węgrzyn, Starosta Wielicki pan Jacek Juszkiewicz, Wójt Gminy Łapanów pan Robert Roj oraz wójt Gminy Gdów pan Zbigniew Wojas.
Jednym z elementów przygotowujących do Rajdu jest poprzedzający go konkurs literacko-plastyczny, organizowany w czterech kategoriach. Napłynęły na niego 104 prace, laureaci
zostali nagrodzeni na mecie Rajdu w Łapanowie. Rajd rozpoczęła modlitwa pielgrzymów w niegowickiej świątyni, do której 70 lat temu przybył wikary Karol Wojtyła. Po przybyciu na metę –
szkolny plac CKZiU w Łapanowie i posileniu się smacznym posiłkiem wędrowcy mogli oklaskiwać występ uczestników WTZ „Otwarte Serca”, a potem z niecierpliwością czekali na losowanie 5 cennych rowerów ufundowanych przez starostów: bocheńskiego i wielickiego, wójtów gminy Łapanów i Gdów oraz ks. Tadeusza Jarzębaka.
Organizatorzy Rajdu składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy służyli pomocą w przygotowaniach do Rajdu, sponsorom, wolontariuszom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w ten sposób dają świadectwo przywiązania do osoby świętego Jana Pawła II i wierności Jego naukom.
____
organizatorzy