Reklama

Finowie w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu

15 kwietnia 2018 r. przyjechali do  Nowego Wiśnicza  Finowie, uczniowie i nauczyciele z Instytutu Rzemiosła i Projektowania Lybecker w Raahe. Wraz z uczniami Wiśnickiego Plastyka przez dwa tygodnie będą realizować  projekt  Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii, w ramach Erasmus+.

Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu wywarło na nich wrażenie,  pomimo, że w szkole trwają rozległe remonty w ramach termomodernizacji  całego kompleksu. Dwa pierwsze dni wypełnione były pracą od 9.00 do 17.00. Warsztaty z animacji prowadziła pani Wioletta Sowa, znany polski reżyser filmów animowanych, absolwentka Wiśnickiego Plastyka. Uczestnicy podzieleni na dwie międzynarodowe grupy pracowali nad wyborem legend, scenariuszami filmów.

W projekcie przewidziano jednodniowe warsztaty z animacji, w dniu 23 kwietnia, dla uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu prowadzone przez uczestników polskich i fińskich. Finowie zwiedzą Zamek w Wiśniczu, Kopalnię Soli w Bochni, zabytki Krakowa, Oświęcim.

Zdjęcia: Dominika Drużkowska i Mikołaj Moskal, uczestnicy projektu.