Reklama

Żegocina: Żydzi domagają się zwrotu nieruchomości w centrum miejscowości

Grupa około dwudziestu Żydów, za pośrednictwem znanej kancelarii adwokackiej z Krakowa, rozpoczęła procedurę starań o odzyskanie nieruchomości położonych w Żegocinie. Sprawa jest poważna, bo Żydzi wystąpili z roszczeniami dotyczącymi dużej ilości działek położonych w centrum Żegociny.

Jak informuje portal zegocina.in sprawa ma swoje korzenie w latach 60 kiedy to Skarb Państwa przejął wspomniane nieruchomości, a spadkobiercy utracili wszelkie prawa własności. Obecnie grupa Żydów, mieszkających w Izraelu, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie wspólnie wystąpiła z wnioskiem o wznowienie postępowania. Strony, a więc użytkownicy oraz obecni właściciele nieruchomości, otrzymali w ostatnim czasie pisma z informacją o roszczeniach oraz z zaproszeniem na rozprawę, która odbędzie się już w maju w Sądzie w Bochni.

W sprawę zostało zaangażowanych wielu mieszkańców Żegociny, Samorząd, GS oraz Lasy Państwowe. Lista działek, do których Żydzi roszczą sobie prawa jest długa, można zobaczyć ją na portalu zegocina.in klikając tutaj. 

www.zegocina.in, Mateusz Franczyk