Renault Megane dachował na zakręcie

Dzisiaj ok. godziny 15:20 na drodze nr 75 na odcinku Tagowisko – Szarów doszło do poważnie wyglądającego wypadku. Jadący od strony Szarowa kierowca Renault Megane prawdopodobnie zasnął za kierownicą.

Chwilę potem na zakręcie samochód osobowy zaczął zjeżdżać na sąsiedni pas, wprost pod koła ciężarówki nadjeżdżającej od strony Targowiska. Kierowca samochodu ciężarowego – chcąc nie dopuścić do czołowego zderzenia – również wjechał na pas przeciwległy. W chwili mijania się oba samochody delikatnie otarły się o siebie. Niestety siła otarcia spowodowała obrócenie się Megane bokiem i przewrócenie na dach.

Jak się okazało młody – niespełna 30 letni kierowca Renault, mieszkaniec Targowiska zasnął – mimo wczesnej godziny – za kierownicą.

Usłyszałem tylko huk, obudziłem się z nogami do góry. Zacząłem sprawdzać, czy poruszam rękami, nogami i próbowałem się wydostać z pojazdu. W tym momencie chyba osoby z drugiego samochodu uczestniczącego w wypadku pomogły mi się wydostać. Nic mi się zupełnie nie stało. Miałem zapięte pasy, poduszki zadziałały jak należy. – powiedział po ochłonięciu.

Droga nr 75 została całkowicie zamknięta a ruch ze strony Krakowa w kierunku Bochni skierowany na drogę Kłaj – Proszówki.