Reklama

Palmy po raz 60 stanęły na lipnickim rynku – zdjęcia

Już po raz 60 w Lipnicy Murowanej  zorganizowano konkurs palm i rękodzieła artystycznego. W tym roku najwyższa palma miała 32 metry i 6 cm, wykonała ją rodzina Drągów i Fielków z Lipnicy Dolnej. Nie była ona jednak wyższa od rekordowej palmy śp. Zbigniewa Urbańskiego (36,04 m).  Przypomnijmy, że konkurs zapoczątkował w 1958 r. ówczesny sołtys Lipnicy Józef Piotrowski.

W KATEGORII PALM NAJWYŻSZYCH POWYŻEJ 22 METRÓW

GRAND PRIX Rodzina Drągów i Fielków z Lipnicy Dolnej – palma wysokości 32 metry 6 centymetrów

I MIEJSCE Andrzej Leszczyński z Rodziną z Lipnicy Dolnej – palma wysokości 31 metrów 60 centymetrów

II MIEJSCE Andrzej Goryl z Lipnicy Górnej – palma wysokości 29 metrów 22 centymetry

W KATEGORII PALM WYSOKICH OD 14 DO 22 METRÓW

GRAND PRIX Jakub Machał i Konrad Urbański – palma wysokości 17 metrów 18 centymetrów

I MIEJSCE Paweł Fasuga z Lipnicy Górnej – palma wysokości 14 metrów 46 centymetrów

II MIEJSCE Ryszard Mech z wnukiem Hubertem z Lipnicy Murowanej – palma wysokości 17 metrów 87 centymetrów

III MIEJSCE Wiktoria Mech z Rodziną z Lipnicy Murowanej – palma wysokości 14 metrów 83 centymetry

W KATEGORII PALM ŚREDNICH OD 7 DO 14 METRÓW

GRAND PRIX Maria i Krzysztof Sieczka z Woli Nieszkowskiej – palma wysokości 11 metrów 47 centymetrów

DWA RÓWNORZĘDNE PIERWSZE MIEJSCA Natalka Oświęcimka z Lipnicy Dolnej – palma wysokości 12 metrów 12 centymetrów Kuba Leszczyński z Lipnicy Dolnej – palma wysokości 12 metrów 78 centymetrów

TRZY RÓWNORZĘDNE DRUGIE MIEJSCA Natalia Machał z Tatą z Lipnicy Murowanej Iwona Machał z Lipnicy Murowanej Mateusz Leszczyński z Lipnicy Dolnej

TRZY RÓWNORZĘDNE TRZECIE MIEJSCA Maciej Rysak z Lipnicy Murowanej Adrian i Kacper Żołna z Lipnicy Górnej Andrzej Wąsowicz z Lipnicy Murowanej

CZTERY RÓWNORZĘDNE CZWARTE MIEJSCA Kamil Mucha z Lipnicy Dolnej Piotr Wąsowicz z Rodzicami z Lipnicy Murowanej Bartłomiej Smosna z Rodzicami z Lipnicy Murowanej Agnieszka Wąsowicz z Lipnicy Murowane

j CZTERY RÓWNORZĘDNE PIĄTE MIEJSCA Uniwersytet Trzeciego Wieku z Lipnicy Murowanej Dawid i Paweł Plewa z Lipnicy Dolnej Andrzej Plewa z Lipnicy Murowanej Rodzina Sieczków z Woli Nieszkowskiej

PIĘĆ RÓWNORZĘDNYCH WYRÓŻNIEŃ Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu Jolanta Ichniowska z Lipnicy Dolnej Sylwester Pilch z Buczyny Grupa Obrzędowa „Kasztany” z Lipnicy Dolnej Józef Rysak z Lipnicy Dolnej

W KATEGORII PALM NISKICH OD 3 DO 7 METRÓW GRAND PRIX Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie

DWA RÓWNORZĘDNE PIERWSZE MIEJSCA Maria Krzyszkowska i Katarzyna Zatorska z Lipnicy Dolnej Emilia Włodarczyk z Lipnicy Górne

j CZTERY RÓWNORZĘDNE DRUGIE MIEJSCA Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej Szczepan Paprota z Lipnicy Górnej Rodzina Boguszów ze Sterkowca Grzegorz Gleń z Krakowa

CZTERY RÓWNORZĘDNE TRZECIE MIEJSCA Kacper Zatorski z Lipnicy Dolnej Julia Zatorska z Lipnicy Dolnej Damian Heród z Lipnicy Murowanej Igor Mucha z Lipnicy Murowanej

SZEŚĆ RÓWNORZĘDNYCH CZWARTYCH MIEJSC Karol Stabrawa z Nowego Wiśnicza Jakub Stabrawa z Nowego Wiśnicza Szymon Leszczyński i Dawid Chochliński z Lipnicy Dolnej Kacper Chochliński z Lipnicy Dolnej Dominik Krakowski z Lipnicy Górnej Szymon Machał z Lipnicy Górnej

CZTERY RÓWNORZĘDNE PIĄTE MIEJSCA Jaś Rysak z Lipnicy Murowanej Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu Urszula Wójcik z Borównej Adrian Pilch z Buczyny

PIĘĆ RÓWNORZĘDNYCH WYRÓŻNIEŃ Franciszek Marzec z Lipnicy Dolnej Ania Szewczyk z Lipnicy Górnej Joanna Ichniowska z Lipnicy Dolnej Samorządowe Przedszkole nr 29 w Krakowie Emilia i Szymon Rogowscy z Lipnicy Murowanej

DYPLOM za UDZIAŁ Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa

źródło wyników: Gazeta Krakowska.