Reklama

Dzień otwarty w „Dwójce”

„Witajcie w naszej bajce” – takimi słowami przywitał Dyrektor mgr Zbigniew Solak swoich wyjątkowych gości w podwojach bocheńskiej „Dwójki”.

14 III 2018 r odbył się Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni. Dzień otwarty był skierowany do rodziców oraz dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasach pierwszych i w oddziałach przedszkolnych.

Na początku spotkania przedstawicielka samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem, panią mgr Agnieszką Kołacz, przedstawiła w bardzo ciekawy i interesujący sposób bogatą ofertę szkoły. Rodzice poznali zasady funkcjonowania szkoły w środowisku, oraz różnorodność zajęć pozalekcyjnych, które w wyjątkowy sposób rozwijają naszych wychowanków.

Następnie odbyło się dla dzieci przedstawienie teatralne pt. „Brzydkie kaczątko”, które przygotowali uczniowie klasy IIIb i IIIc wraz z wychowawcami, panią mgr Bożeną Turek i panią mgr Małgorzatą Cerazy. Bajka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uwagą ze strony naszych przyszłych uczniów. Pod opieką nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej dzieci zwiedziły budynek szkoły. Bardzo dokładnie spenetrowały każdy zakamarek. Z ogromną chęcią zasiadały w ławkach sal lekcyjnych, zwiedzały wszystkie pracownie, bawiły się w świetlicy szkolnej. Rozmawiały również z wychowawcami, którzy z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

Rodzice natomiast wysłuchali krótkiej pogadanki „Jak rodzic powinien przygotować dziecko do podjęcia nauki w klasie I”, którą przygotowała i wygłosiła pani pedagog mgr Teresa Zaniewska.

Podczas spotkania zarówno Dyrekcja szkoły jak i nauczyciele byli w pełni do dyspozycji rodziców. Wydarzenie, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców. Jak zwykle w bocheńskiej „Dwójce” odbyło się w ciepłej, miłej i serdecznej atmosferze.

____

PSP nr 2