Reklama

Dzień Otwarty w wiśnickim „Plastyku” – 20 marca 2018 r.

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki zaprasza Gimnazjalistów i ich Rodziców do Nowego Wiśnicza 20 marca 2018 r. (wtorek) w godzinach 9.00 – 14.00.

W trakcie Dnia Otwartego będzie można zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wygląda artystyczna praca twórcza, spróbować swoich sił i wziąć udział w wernisażu prac pokonkursowych. O godzinie 11.00 ogłoszone zostaną wyniki i nagrodzeni laureaci i finaliści IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat wokół mnie” skierowanego do gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych, pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu jest ponadgimnazjalną szkołą artystyczną prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to czteroletnie liceum plastyczne umożliwiające uzyskanie tytułu plastyka danej specjalizacji i świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Edukacja w szkole przebiega w dwu blokach przedmiotów: artystycznych i ogólnokształcących (obowiązkowe języki: angielski i francuski).

Liceum prowadzi specjalizacje:
– tkanina artystyczna
– ceramika artystyczna
– renowacja elementów architektury
– fotografia artystyczna.

Kształceniu kierunkowemu towarzyszy ogólnoplastyczne. Uczniowie mają zajęcia z: rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania, projektowania multimedialnego, podstaw fotografii i filmu, historii sztuki.

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki
ul. Bocheńska 6
32-720 Nowy Wiśnicz
Tel.14 685-56-50
http://www.wisnickiplastyk.pl/

https://www.facebook.com/liceumplastyczne.wnowymwisniczu/