Reklama

Ostrzegamy – włamania do domów na terenie powiatu

W ostatnim czasie w powiecie bocheńskim doszło do serii włamań. Złodzieje za cele obrali sobie domy mieszkańców naszego powiatu. Policja ostrzega mieszkańców i prosi o zastosowanie szczególnych środków bezpieczeństwa.

Włamywacze mają prosty plan działania: W jednym tygodniu “działają” w jednej części powiatu, potem jest kilka tygodni przerwy  i znowu są, ale już w innym miejscu. Nie są to włamania bardzo nasilone, ale jest ich w ostatnim czasie faktycznie więcej – mówi asp. Łukasz Ostręga z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Tam gdzie były włamania wysyłane były grupy policyjne, które zbierały ślady.  Służby kryminalne i prewencyjne są wysyłane cały czas. Dzielnicowi i służba drogowa mają wskazane by zwracali uwagę na podejrzane osoby, kontrolują samochody, szczególnie te na obcych numerach rejestracyjnych, które poruszają się po terenach powiatu bocheńskiego – podkreśla rzecznik prasowy bocheńskiej Policji.

Policja apeluje przede wszystkim o sąsiedzką pomoc. Ważne jest by zamykać wszystkie okna, łącznie z piwnicznymi. Na czas wyjazdów pamiętajmy również o bramach i furtkach. Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej to poprośmy sąsiadów by zwracali uwagę na to kto się koło domu kręci, niech czasem zajrzą do mieszkania i zaświecą światło – tłumaczy asp. Łukasz Ostręga.

Jeśli zobaczycie podejrzane osoby czy samochody lub, że ktoś obserwuje wasz dom to zgłoście to na Policję.