Reklama

Zapowiedź: Jasełka charytatywne w Oratorium św. Kingi

Harcerze z 4 DW „Olimp” im. Jana Bytnara oraz PSP nr 5 im. Jana Matejki w Bochni serdeczniezapraszają na Jasełka charytatywne, które odbędą się w sobotę 13 I o godzinie 17:00 w Oratorium św. Kingi w Bochni.

Podczas przedstawienia odbędzie się zbiórka pieniędzy dla jednej z podopiecznych fundacji Auxilium – półrocznej Lilianki Zapalskiej, która od urodzenia nie opuściła jeszcze szpitala. Więcej o Liliance, można poczytać na stronie fundacji pod tym linkiem.

Podczas przedstawienia zobaczyć będzie można zuchy i harcerzy Hufca ZHP Bochnia, a także uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Fakt, że organizatorami tego wydarzenia są tak różne grupy społeczne, a na scenie wystąpią zarówno dzieci, jak i młodzież czyni te Jasełka niepowtarzalnymi. Po występie odbędzie się kolędowanie. Serdecznie zapraszamy do spędzenia styczniowej soboty w taki właśnie sposób, a także zachęcamy gorąco do wsparcia Lilianki Zapalskiej – mówią organizatorzy.

4 Drużyna Wędrownicza „Olimp” im. Jana Bytnara to grupa, do której należy młodzież w wieku licealnym. Kierujemy się Dewizą: „Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl, pomóż – czyli działaj”. Oprócz organizowania pieszych wycieczek w góry i biwaków, staramy się wychodzić do środowiska lokalnego. Poprzez wyczyn, służbę innym i szukanie miejsca w społeczeństwie chcemy kształtować swój charakter.