Reklama

Rekordowy rok pod względem liczby turystów w kopalni soli

192 tys. osób zwiedziło bocheńską kopalnie soli w 2017 roku. Jest to wzrost w stosunku do roku 2016 o ponad 16 procent. To kolejny turystyczny rekord pobity przez kopalnie.

Największym powodzeniem cieszą się pobyty grup zorganizowanych w podziemnych wyrobiskach. Szczególnie korzysta z tego młodzież szkolna. Korzystają z pobytów nocnych, które są doceniane zarówno przez młodzież, jak i nauczycieli– mówi prezes kopalni Zbigniew Rojek.

Prezes przyznaje, że Pobyt młodzieży jest coraz szerzej rozpoznawalny, a nauczyciele mają się tutaj bardzo dobrze. Młodzież nie ma telefonu, bawią się ze sobą, mają formy dyskotekowe, mamy teraz własny obiekt kuchenny, więc mamy własne śniadania, własne kolacje, nie ma żadnych cateringów – mówi Zbigniew Rojek.

Największą liczbę turystów bocheńska kopalnia odnotowała w maju – ponad 27 tysięcy osób. Był to najlepszy miesięczny wynik w historii podziemnej turystyki w Bochni.

W wakacje również odnotowano wzrost liczby turystów. Ogólnie kopalnię w ciągu roku odwiedziło o ponad 27 tysięcy osób więcej niż w roku 2016.