Groźne wypadki w weekend – 5 osób w szpitalu

Do dwóch groźnych wypadków doszło w miony weekend na drogach regionu bocheńskiego. Jeden miał miejsce w sobotę w Rzezawie, a drugi w niedzielę na obwodnicy Bochni. Poszkodowanych zostało 5 osób.

W Rzezawie, dnia 6 stycznia, około godziny 16:00, dwudziestoletni kierujący pojazdem Mitsubishi Lancer na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wyprzedzania pojazdu m-ki Opel Zafira utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust doprowadzając do dachowania pojazdu. Na skutek zdarzenia kierowca i troje pasażerów odniosło obrażenia ciała, zostali zabrani do Szpitala. Na miejscu policjanci WRD KPP w Bochni wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Okoliczności zdarzenia w najbliższym czasie zostaną dokładnie zbadane i wyjaśnione przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bochni – informuje asp. Łukasz Ostręga, oficer prasowy KPP w Bochni.

Natomiast w niedzielę doszło do wypadku na obwodnicy Bochni. Dwudziestotrzyletnia kierująca samochodem Volkswagen New Beetle jadąc drogą K94 na obwodnicy Bochni w kierunku Krakowa, na śliskiej nawierzchni drogi straciła panowanie nad kierowanym pojazdem przemieszczając na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzyła w skarpę po lewej stronie drogi doprowadzając do wywrócenia się pojazdu na dach. W wyniku zdarzenia jeden z pasażerów trafił do szpitala.