Reklama

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy Narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym” , tym cytatem Świętego Jana Pawła II Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” rozpoczęło tradycyjny Opłatek Bożonarodzeniowy dla członków i sympatyków, zaproszonych gości i społeczności lokalnej.

Na spotkanie opłatkowe które odbyło się 3 stycznia 2018, przybyli zaproszeni goście: ks. prałat Ryszard Podstołowicz proboszcz Bazyliki św. Mikołaja, ks. prałat Jan Nowakowski proboszcz parafii św. Pawła w Bochni, asystent KSCCh w Bochni ks. dr Marek Mierzyński. Swoja obecnością spotkanie zaszczycili również władze KSCCh z Okręgu Kraków, przedstawiciele Samorządów Powiatu i Miasta: Przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek i Radni Powiatu, z-ca burmistrza Miasta Bochni Robert Cerazy i Radni Miasta, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, asystenci posłów na Sejm J. Szczurek-Żelazko E. Adamska i W. Bernackiego A. Krasoń i wielu innych znamienitych gości. Sala była wypełniona po brzegi.

Spotkanie uświetnił występ grupy teatralnej uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza pod dyrekcją Mariana Mikulskiego, a spektakl przygotowały Agnieszka Kaźmirek muzyka Marta Brachuc pt. „Piekielna porażka”. Występ grupy teatralnej szkolnych aktorów zgromadzeni nagrodzili brawami na stojąco. Na zakończenie spotkania opłatkowego otwarty został wernisaż ikon pani Marii Janik z Brzeźnicy a wystawione obrazy można oglądać od poniedziałku do czwartku w godz. od 9 do 13 przez dwa miesiące.