Reklama

Srebrna Płyta Chodnikowa dla powiatu za budowę chodników

Powiat Bocheński zdobył III miejsce i tytuł Najlepszy Powiat „Srebrna Płyta Chodnikowa” za rok 2016 w IX Konkursie im. Grzegorza Stecha „Bezpieczne Drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”.

Nagroda przyznana została za wybudowanie lub zmodernizowanie ponad 3 kilometrów chodników i ścieżek rowerowych , które powstały w Okulicach, Jodłówce, Olchawie, Starym i Nowym Wiśniczu, Żegocinie, Rajbrocie, Pogwizdowie, Damienicach i Proszówkach, Lipnicy Murowanej, Gawłówku, Kamionnej, Leszczynie i Leksandrowej. Całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników wyniósł w roku 2016 ponad 2,8 mln złotych.

Ta nagroda pokazuje, że nasze zaangażowanie w rozwój infrastruktury drogowe jest zauważalne. Co roku przybywa chodników przy drogach powiatowych. Mamy jednak świadomość , że potrzeby w zakresie inwestycji drogowych są duże, niemniej jednak bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas priorytetem – mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, organizator konkursu, przyznaje nagrody samorządom, które w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo mieszkańców budując chodniki i ścieżki rowerowe.