Reklama

Prezes RPK zrezygnował z funkcji

Lucjan Zapała zrezygnował z funkcji prezesa Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Bochni. Obecnie pełni funkcję inspektora.

Lucjan Zapała złożył rezygnację w miniony czwartek 14 grudnia i od tego dnia nie jest już prezesem RPK. Za porozumieniem stron został powołany na stanowisko inspektora.

Były prezes nie chce na razie informować, co było powodem jego decyzji. Wśród internautów pojawiły się spekulacje, że decyzja prezesa RPK miała związek z zakupem bazy przy ul. Partyzantów, za którą spółka zapłaciła 6 mln zł. Pieniądze pochodziły z kredytu, który poręczyła gmina. W sieci pojawiły się spekulacje, że cena ta była zawyżona.

Ewelina Makowska, zastępczyni wójta gminy Bochnia stanowczo zaprzecza takim spekulacjom. To są kłamstwa, spekulacje i oczernianie niepoparte żadnymi faktami – zapewnia. Jej zdaniem, decyzja o zakupie bazy przy ul. Partyzantów była poprzedzona rocznymi analizami stanu finansowego spółki, a także wycenami wartości nieruchomości, które przeprowadziła zarówno gmina, jak i bank.

Obecnie obowiązki prezesa RPK pełni prokurent, którym jest radca prawny Łukasz Kołcz.