Reklama

Gm. Bochnia: już trzech inwestorów w strefie gospodarczej w Gorzkowie

Już trzech inwestorów kupiło działki w strefie gospodarczej w Gorzkowie. Jak już informowaliśmy, gmina Bochnia dostała prawie 1,9 mln zł na jej uzbrojenie. Obecnie teren za torami kolejowymi w Gorzkowie to nieużytki, ale inwestorzy już teraz interesują się działkami.

Paweł Michalczyk

Jedna firma zajmuje się produkcją mebli, druga specjalizuje się w branży transportowej, a trzecia to firma handlowo-usługowa, sprzedająca narzędzia malarskie. Zainteresowanie wzrosło po tym, jak zyskaliśmy dofinansowanie na strefę i powstanie tam cała infrastruktura – mówi Ewelina Makowska, zastępca wójta gminy Bochnia.

Firmy kupiły działki o powierzchni od 0,5 do 0,7 hektara. W sumie sprzedano 1,76 hektara ziemi za kwotę 893 300 zł plus VAT.

Jak już informowaliśmy na łamach mojaBochnia.pl (TUTAJ), gmina Bochnia dostała prawie 1,9 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na lata 2014-2020. Wartość projektu opiewa na 2,4 mln zł, z czego wydatki kwalifikowane ustalono na 2,2 mln zł. W ramach inwestycji mają powstać drogi (400 m), jedno skrzyżowanie, 5-8 zjazdów wraz z przepustami, rowy odwadniające (blisko 800 m), sieć wodociągowa (ponad 1 km) i kanalizacyjna (900 m), wreszcie sieć elektroenergetyczna.

5 grudnia gmina Bochnia rozpisała przetarg na uzbrojenie strefy w Gorzkowie, rozstrzygnięcie zaplanowano na 4 stycznia 2018 roku. Inwestycja zostanie wykonana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.