Bocheński Orlik wystartował

W Bochni zostało dzisiaj otwarte boisko Orlik. Znajduje się ono na osiedlu Niepodległości, na terenie szkoły podstawowej nr 7 i gimnazjum nr 2.

Koszt inwestycji pochłonął milion zł, z czego 2/3 pochodziły z dotacji urzędu marszałkowskiego oraz ministerstwa sportu. Dzieci już dzisiaj miały okazję skorzystać z walorów nowego kompleksu boisk. – Cieszymy się, będziemy tutaj spędzać lekcje wuefu – mówią uczniowie obu szkół. Jak się okazuje, największą radość sprawiło młodym ludziom boisko do kosza. – Bardzo lubimy ten sport – mówią dziewczęta.

Z kolei jeden z chłopców zwraca uwagę na walory boiska do piłki nożnej. – Przy wywrotce na betonie łatwo o okaleczenia, a tutaj jest amortyzacja – mówi jeden z uczniów. Podczas otwarcia był tego dowód, jeden z bocheńskich Vipów, kopiąc piłkę do bramki, wywrócił się na trawiastej nawierzchni i natychmiast podźwignął, bez najmniejszych śladów uszczerbku. – Ja jestem bardzo aktywna i będę tu spędzać cały swój wolny czas – deklaruje Anna Rzymek, która uwielbia piłkę nożną.

W skład wybudowanego w Bochni kompleksu wchodzą:
– boisko do piłki nożnej, pokryte sztuczną trawą,
– boisko wielofunkcyjne, pokryte nawierzchnią poliuretanową, zawierające boisko do piłki siatkowej oraz koszykowej,
– budynek sanitarno-szatniowy, zaprojektowany jako budynek systemowo-modułowy ogrzewany elektrycznie.

Kompleks boisk Orlik w Bochni będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego nieodpłatne pod nadzorem trenera – animatora sportu.

Wkrótce relacja TV z tego wydarzenia.