Reklama

Rekolekcje internetowe PPT 2017: Postój#1 xZbigniew Szostak

„Z Maryją i Dzieciątkiem do Betlejem – Częstochowy” – to hasło internetowych rekolekcji adwentowych. Mają one bowiem nawiązywać do pielgrzymowania do Czarnej Madonny. Autorem pierwszego z rozważań jest wieloletni wikariusz parafii św. Mikołaja w Bochni oraz przewodnik grupy nr 6 tarnowskiej pielgrzymki, ks. Zbigniew Szostak. Obecnie jest dyrektorem Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Adwentowe Rekolekcje Internetowe PPT 2017 to inicjatywa redakcji Portalu Diecezji Tarnowskiej, która powstała we współpracy z dyrekcją Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Rozważania mają formę 3-4-minutowych filmów. Są związane z Adwentem, a jednocześnie z pielgrzymowaniem na Jasną Górę. Rozważania głoszą księża, którzy przygotowują PPT, są jej przewodnikami, uczestnikami, a także rekolekcjonistami na szlaku.

Rekolekcje to postoje pielgrzymkowe. Będzie ich dziewięć, tak jak dziewięć dni pielgrzymowania. Nie zabraknie także pielgrzymkowych atrybutów. Pierwszy postój adwentowy – naukę rekolekcyjną nawiązującą do Ewangelii z pierwszej niedzieli Adwentu przygotował ks. Zbigniew Szostak, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę – czytamy na stronie diecezji tarnowskiej.

Kolejny, drugi adwentowy postój – już 6 grudnia.

fot. YouTube.com / Diecezja Tarnowska