Reklama

Schola z Gierczyc zbiera fundusze na organizację koncertu kolęd

Po sukcesie styczniowego koncertu kolęd, schola z parafii Gierczyce chce powtórzyć to wydarzenie i zbiera fundusze na jego realizację. Konkretnie chodzi o pieniądze na oświetlenie i nagłośnienie.

Schola w Gierczycach działa od 2015 roku i ciągle się rozwija. W styczniu w kościele w Gierczycach zorganizowano koncert kolęd z jej udziałem, a także udziałem scholi z Wieliczki. Wydarzenie, o którym informowaliśmy na łamach mojaBochnia.pl (TUTAJ) zostało zarejestrowane i wydane na DVD. Częściowo jest też obecny w sieci:

Było spontanicznie, przyjacielsko, trochę amatorsko, trochę profesjonalnie. Nie mieliśmy żadnego doświadczenia w przygotowywaniu tego typu imprez, ale bardzo chcieliśmy spróbować. Wszystko przygotowaliśmy własnymi siłami. A pracy było ogromnie dużo. Zaprzyjaźnieni muzycy zjechali jednego dnia na próbę, kolędy wybieraliśmy na szybko, z tego co schola znała – piszą twórcy.

Na początku 2018 roku planowany jest drugi koncert, o większym rozmachu. Naszym celem jest wyprodukowanie wydarzenia aspirującego rangą i poziomem do miana prawdziwego koncertu. Będącego czymś innym niż znane dzieciom szkolne lub świetlicowe jasełka i kolędowania. Które zarówno pod względem nagłośnienia i oświetlenia, na które w tym miejscu zbieramy środki, a także pod względem wykonania będzie prezentowało wysoki poziom. W tym celu już na początku tego roku zorganizowaliśmy uczestnikom naszej scholi warsztaty wokalne z emisji głosu, warsztaty z muzykami, wspólne wyjazdy integracyjne połączone z próbami i możliwość występów przed publicznością.

Przygotowania do koncertu trwają od października. Poszerzyliśmy znacznie zakres prac, bo już wiemy jaki efekt chcemy osiągnąć. Dużo uwagi poświęciliśmy na promocję koncertu: przygotowanie plakatów, indywidualnych zaproszeń, pozyskanie patronatu medialnego.

Trwają próby z nauczycielem śpiewu, a dzieci, grające na instrumentach (dwoje skrzypiec, akordeon i saksofon) ćwiczą z muzykiem, który aranżuje z nimi poszczególne utwory. W grudniu łączymy już chór z solistami i muzykami i ćwiczymy razem, szlifujemy, aranżujemy całość. Same przygotowania są już niezwykle emocjonujące, dla nas organizatorów, ale przede wszystkim dla dzieci. A co dopiero sam koncert!


Próba połączonych Scholi 25.11.2017

Prezentujemy Wam reportaż z sobotniej próby połączonych Scholi, która odbyła się w Gierczycach. Sprzęt nagłośnieniowy do prób został zakupiony dzięki dotacji FIO Małopolska Lokalnie #fiomalopolskalokalnie #malopolska #krakow.Odwiedźcie też naszą akcję na Polak Potrafi https://polakpotrafi.pl/projekt/koncert-koled i wesprzyjcie nas – zbieramy na nagłośnienie i oświetlenie Noworocznego Koncertu Kolęd.

Publié par Schola z Gierczyc sur mercredi 29 novembre 2017

Pieniądze na organizację koncertu zbierane są za pośrednictwem portalu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl – TUTAJ.