Reklama

Ireneusz Sobas szefem PiS w Bochni. W zarządzie jeszcze P. Dziurdzia i M. Zając

W Bochni wybrano władze w miejskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca przygotowuje się do przyszłorocznych wyborów samorządowych i w gminach, w których ma co najmniej 15 członków, przeprowadzane są wybory komitetów lokalnych.

W Bochni do Zarządu zostali wybrani (według liczby głosów) Piotr Dziurdzia, Ireneusz Sobas i Mariusz Zając. Przewodniczącym wybrano Ireneusza Sobasa.

Wybory komitetów gminnych ma uporządkować i wzmocnić lokalne struktury PiS. Dotychczas mieliśmy pełnomocników na poziomie powiatowym, natomiast jeśli chcemy wygrać wybory na wszystkich poziomach samorządowych, musimy usystematyzować i wzmocnić tę strukturę – mówi poseł Włodzimierz Bernacki, pełnomocnik partii w okręgu tarnowskim.

Gminne struktury PiS wybrano też w gminie Drwinia, w zarządzie zasiedli Mirosław Siudak, Paweł Leśniak i Ignacy Pająk, a przewodniczącym wybrano Mirosława Siudaka.

W najbliższy weekend wybory gminnych komitetów PiS odbędą się jeszcze w gminie Bochnia i gminie Lipnica Murowana.

W pozostałych gminach powiatu bocheńskiego Prawo i Sprawiedliwość ma mniej niż 15 członków. W niektórych gminach, owszem, są członkowie, ale nie zostały powołane komitety gminne. Zarząd terenowy powołał komitety gminne tam, gdzie one faktycznie funkcjonowały, co potwierdziliśmy formalnie. Natomiast w najbliższym czasie, powołując w gminach komitety terenowe, w których liczba członków będzie większa od 5 a mniejsza od 15, zarząd okręgowy powoła pełnomocników komitetów terenowych na pewien określony czas, dopóki liczba członków nie przekroczy 15 osób. Nie chcemy, aby funkcja pełnomocnika była funkcją sztywną – dodaje poseł.

W pierwszej połowie grudnia odbędą się jeszcze wybory Zarządu powiatowego PiS.

fot. Łukasz Chojecki / UM Bochnia