Reklama

Konkurs wiedzy o historii I LO – wyniki

15 listopada w Oratorium św. Kingi miał miejsce Finał Konkursu Historycznego „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości”. Tegoroczna szósta już z kolei edycja miała tytuł: „Z przeszłości bocheńskiego Gimnazjum i Liceum 1817 – 2017”.

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu jest Przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Bochni Halina Mucha przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej wraz z jego prezesem Stanisławem Kobielą.

Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem pośród wszystkich mieszkańców a szczególnie wśród młodzieży. Sala Oratorium wypełniona była po brzegi i nie mogła pomieścić wszystkich chętnych.

Na Finał przybyli wszyscy którzy objęli Honorowy Patronat Konkursu, oraz przedstawiciele Samorządów Miasta i Powiatu z wicestarostą Jóżefem Mroczkiem. Licznie przybyli absolwenci LO pośród których było wielu księży. W wyniku eliminacji do ostatniego etapu dostało się 9 uczestników:

1. Dawid Chrzan I LO

2. Szymon Klejdysz I LO

3. Filip Rudnik I LO

4. Sebastian Satoła Z. Sz. nr 2

5. Agnieszka Stachura Z. Sz. nr 3

6. Aleksandra Szustka Z. Sz. nr 2

7. Magdalena Śliwa Z. Sz. nr 3

8. Bartłomiej Zieliński I LO

9. Dominik Zwierniak I LO

Finał poprowadził Ireneusz Sobas z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Bochni, a w jego wyniku zwycięzcami okazali się:

I. miejsce – Sebastian Satoła

II. miejsce – Dawid Chrzan

III. miejsce – Dominik Zwierniak

Odpowiedzi na pytania uczestników oceniało Jury w składzie:

1. ks. dziekan Ryszard Podstołowicz – przewodniczący

2. Aleksander Rataj z-ca przewodniczącego

3. Stanisław Kobiela

4. Maria Michalczyk

Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali nagrody które ufundowali Honorowi Patroni oraz Organizatorzy. Asystent wiceminister Zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko, Elżbieta Adamska odczytała i wręczyła listy pochwalne wraz z zaproszeniami do zwiedzenia Sejmu dla wszystkich finalistów i Przewodniczącej Haliny Muchy. Konkurs uświetnił występ uczniów I LO spektaklem „Wielka draka w murach ogólniaka” pod kierunkiem Zofii Sitko. Po wręczeniu nagród finalistom, w uznaniu zasług w budowaniu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, odznaczono honorowymi odznakami KSCCh następujące osoby:

1. Stanisław Kobiela prezes S B i M Z B

2. Józef Dziadowiec

3. Czesław Kokoszka

4. Stanisław Nowak

Odznaki wręczył Przewodniczący Okręgu KSCCh w Krakowie Stanisław Pażucha i Przewodnicząca Oddziału KSCCh w Bochni Halina Mucha.