Reklama

Parking na os. Jana gotowy przed czasem. Mieszkańcy zadowoleni, ale chcą świecących lamp i progu zwalniającego

Na os. Św. Jana w Bochni powstał parking na ok. 100 samochodów. Wybudowano go na skarpie powyżej bloku nr 10, w miejscu gdzie rosła trawa i drzewa. Oprócz parkingu, usytuowanego na dwóch poziomach terenu, wybudowano jeszcze boisko do koszykówki.

Mieszkańcy osiedla są zadowoleni z inwestycji, choć mają pewne uwagi. Jest super, parkowałem tam parę razy. Przydałby się ewentualnie próg zwalniający na wyjeździe, bo niektórzy się rozpędzają z górki. Jestem zadowolony, bo akurat mieszkam w bloku przed tym parkingiem. Żeby jeszcze tylko światła uruchomili ze względu na bezpieczeństwo samochodów, mogą się tu kręcić różne elementy, choć jest spokój, nikt nie kradnie, nie ma rozbojów, ale skoro postawili słupy i są lampy, to powinny się świecić – mówią mieszkańcy.

Nie brakuje opinii, że jest kwestią kilku lat, gdy miejsc parkingowych w tym miejscu zacznie brakować. Jak przyjdzie sobota, niedziela, jest już prawie zapełniony, przyjeżdżają samochody z obcymi rejestracjami i tu parkują. A samochodów przybywa, bo żona ma auto, mąż ma auto, dorosłe dzieci również. Dlatego za 2-3 lata znów będą myśleć o czymś większym – uważa jeden z mieszkańców os. Jana.

Mimo, że budowa parkingu na os. Jana w Bochni miała trwać do 20 listopada, wykonawca już zakończył prace i kierowcy mogą korzystać z obiektu. Budowla pochłonęła 2,1 mln zł i została w stu procentach sfinansowana przez miasto.