Reklama

Kto poprowadzi WTZ Proszówki po nowym roku?

Nie ma już obawy, że Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach przestaną istnieć. Powiat bocheński wykupił budynek, w którym działa ta placówka. Powodem jest postawienie w stan likwidacji Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów. Ciągle jednak nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi warsztaty po nowym roku.

Niewykluczone, że po nowym roku warsztaty w Proszówkach poprowadzi Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Amicus hominis”, które od 2008 roku działa przy WTZ Proszówki. Likwidator Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów złożył w tej sprawie wniosek do zarządu powiatu. Na razie nie ma jednak decyzji w tej sprawie.

Wicestarosta Józef Mroczek uspokaja. Do 31 grudnia warsztaty będzie prowadziła Spółdzielnia Inwalidów, a od 1 stycznia będzie prowadził nowy podmiot. Nie wiem jeszcze, jaki, trwają rozmowy. Dla uczestników nic się nie zmieni, będą prowadzili rehabilitację i zajęcia, tak jak do tej pory – mówi Józef Mroczek.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Proszówkach bierze udział 45 osób niepełnosprawnych, a kadra pracownicza liczy 14 osób (11,75 etatu).