Reklama

Mimo samotności, znaleźli drugi dom. Są dodatkowe miejsca dla seniorów

Mimo, że są samotni, to w ciągu dnia doświadczają drugiego domu. Mają tam towarzystwo, rozrywkę, ale również rehabilitację. Seniorzy z Bochni chwalą sobie dom dziennego pobytu Senior+, działający przy ul. Karolina. Niektórzy przyznają, że czują się, jakby ubyło im nawet 20 lat.

Posłuchaj:

Córka nie żyje, syn nie żyje, mąż nie żyje, mieszkam na czwartym piętrze, jestem szczęśliwa. Człowiek szuka bratniej duszy, czuję się tu jak we własnym domu. Jest tu wszystko: atmosfera, poczucie bezpieczeństwa, opieka, tak jak we własnym domu – mówią seniorzy.

Placówka działa od grudnia 2015 roku. Realizujemy tutaj usługi polegające na wspieraniu osób powyżej 60. roku życia, które wymagają opieki bądź dodatkowej aktywności. Staramy się zapewnić naszym podopiecznym różne rodzaje zajęć – mówi Adam Pawulski, kierownik placówki.

Dom dziennego pobytu Senior + właśnie poszerza działalność z 29 do 40 miejsc. Placówka dostała na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej. Pozwala nam to na dodatkowe zatrudnienie opiekunów, a także na zwiększenie liczby miejsc.

Osoby zainteresowane z powiatu bocheńskiego mogą zgłaszać się pod numerem telefonu: 500 044 645 lub osobiście w siedzibie Dziennego Domu Senior+ przy ul. Karolina 14D.