reklama a

Brawurowa ucieczka motorowerem

W nocy z 21 na 22 listopada w miejscowości Wolica, gm. Łapanów odbywała się w Domu Ludowym dyskoteka a po jej zakończeniu …

Po jej zakończeniu około godz. 2.00 prowadzący ją wyszedł z budynku, do którego powrócił po kilkudziesięciu minutach, aby zabrać przedmioty, których zapomniał zabrać wychodząc chwilę wcześniej.

Ku jego zaskoczeniu zauważył, że w oknach w budynku są wybite szyby. W Domu Ludowym zastał dwóch młodych mężczyzn, którzy akurat pakowali jego sprzęt nagłaśniający, oczywiście wbrew jego woli. Na widok właściciela podjęli ucieczkę zabierając ze sobą złodziejski łup. Uciekali motorowerem nie posiadającym tablicy rejestracyjnej. Poszkodowany podjął pościg samochodem, jednak jednoślad miał przewagę na polnych drogach. Kiedy stracił ich z pola widzenia niezwłocznie powiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, którzy znaleźli w nocy na drodze ucieczki skradziony wzmacniacz i przewody. Sprawców nie udało się zatrzymać.

W poniedziałek dalsze czynności mające na celu ustalenie sprawców podjęli policjanci z Posterunku Policji w Łapanowie, którzy znaleźli porzucony motorower nad rzeką w Żerosławicach, gm. Raciechowice. Mimo, iż nie był on zarejestrowany ustalili na podstawie posiadanego rozpoznania terenowego właściciela. W efekcie przeszukania u 19-latka z Kępanowa znaleziono odtwarzacz DVD i MP3. Ustalono również drugiego amatora cudzej własności, 21-letniego mieszkańca wspomnianych Żerosławic. Poszkodowany odzyskał cały utracony sprzęt.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.