Reklama

Drwinia: co powstanie za 17 mln zł z UE? – wizualizacje

Gmina Drwinia dostanie dofinansowanie na kolejny projekt budowy infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Jak już informowaliśmy, samorząd z północnej części powiatu zdobył blisko 17 milionów złotych na budowę prawie 20 km ścieżek pieszo-rowerowych. Powstaną one przy drogach wojewódzkich 964 i 965. Oprócz tego będzie infrastruktura parkingową i przesiadkowa tzw. Park&Ride oraz Bike&Ride. Gmina udostępniła wizualizacje tych miejsc.

12 października br. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził ostateczną listę projektów, które dostaną dofinansowanie w ramach konkursu promującego transport niskoemisyjny. Gmina Drwinia złożyła projekt budowy „Zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych”, którego koszt realizacji oszacowano na 19,8 mln zł. Gmina dostanie na ten cel aż 16,8 mln złotych.

Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo uczestników ruchu komunikacyjnego, przede wszystkim pieszych i rowerzystów, którzy w sytuacji wypadku- a tych na terenie gminy jest bardzo dużo, mają bardzo małe szanse na przeżycie. Dlatego też staraliśmy się pozyskać również środki finansowe na budowę ścieżek pieszo – rowerowych wraz infrastrukturą dla podróżujących, w miejscach, gdzie taki ruch jest intensywny. Dotyczy to przede wszystkim dróg wojewódzkich biegnących przez teren gminy i w związku z tym w ramach tego projektu przewidziana jest budowa ścieżek pieszo-rowerowych w pasie dróg wojewódzkich DW 965 i DW 964 – informuje wójt gminy Jan Pająk.

UG Drwinia

Jak już informowaliśmy na łamach mojaBochnia.pl, przy ścieżkach powstanie infrastruktura towarzysząca typu Bike&Ride. Będzie 11 takich miejsc, a także przewidujemy w Mikluszowicach i Grobli wybudowanie dwóch parkingów dla samochodów tzw. Park&Ride – co pozwoli uporządkować m.in. transport publiczny na terenie gminy. Oczywiście głównym priorytetem jest dla nas budowa kanalizacji, na którą w tym roku pozyskaliśmy również dofinansowanie ze środków unijnych, niemniej nie możemy zapominać, iż bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich podróżujących przez teren gminy Drwinia jest równie istotne. Przypominam, że na terenie naszej gminy zlokalizowane jest profesjonalne miasteczko ruchu drogowego, na którym wszyscy mogą szkolić swoje umiejętności, wybudowane w całości ze środków zewnętrznych. Staramy się w jak najlepszy sposób wykorzystywać możliwości, jakie dają fundusze unijne i aplikujemy o środki zewnętrzne, dzięki którym możemy realizować inwestycje wpływające na poprawę jakości życia i bezpieczeństwo, wykorzystując do tego przede wszystkim zdolności oraz umiejętności pracowników zatrudnionych w Urzędzie Gminy – dodaje wójt Jan Pająk.

Stan obecny:

UG Drwinia
UG Drwinia