Reklama

Jan Paweł II będzie patronem Centrum Kształcenia w Łapanowie

Jan Paweł II będzie patronem Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapanowie. Placówka ta działa od września 2016 roku w murach dawnego Zespołu Szkół im. Papieża Polaka. W skład nowej placówki weszły dwie szkoły zawodowe: z Łapanowa oraz Dąbrowicy-Chrostowej.

Ponieważ dawny zespół szkół został formalnie zlikwidowany, procedura nadania imienia musiała być rozpoczęta na nowo. Uczniowie nie mieli jednak wątpliwości, że ich patronem nadal powinien być Jan Paweł II, który tuż po święceniach kapłańskich pracował w nieodległej od Łapanowa Niegowici. Był święty, był papieżem, był patronem tej szkoły. Kard Franciszek Macharski nadał tej szkole imię Jana Pawła II i powinna nadal pod tym imieniem funkcjonować. Są tu organizowane Rajdy Papieskie z Łapanowa do Niegowici albo na odwrót – mówią uczniowie.

Uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie odbędzie się w 39. rocznicę Pontyfikatu Papieża Polaka, 16 października. O godz. godz. 10.00 rozpocznie się Msza święta w Kościele pw. Redemptor Hominis (Nowy Kościół) w Łapanowie wraz z poświęceniem sztandaru, a po niej nastąpi uroczysty przemarsz do sali gimnastycznej, ceremoniał wręczenia sztandaru i część artystyczna.