Reklama

Chór Złota Jesień wystąpił w DPS koło Tarnowa

Stowarzyszenie Kulturalne „Chór Złota jesień”, działające przy MDK w Bochni , po kilkumiesięcznej przerwie wznowiło swoją działalność. Dyrygentem chóru jest Marcin Korbut, muzyk, solista, multiinstrumentalista.

Od pierwszych dni września chór spotyka się na próbach w pomieszczeniach MDK. Już po dwóch próbach odbył koncert w Domu Seniora w Strzelcach Wielkich, a ostatnio 22 września br. chór „Złota Jesień” odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Nowodworze koło Tarnowa, przedstawiając krótki program z piosenkami ludowymi i biesiadnymi.

Na widowni zasiedli wszyscy pensjonariusze DPS jak również liczny personel. Skoczne piosenki przeniosły zaraz wszystkich ze świata codziennych problemów, zmartwień i chorób do magicznego świata muzyki i śpiewu. Co odważniejsi nawet poderwali się do tańca. Były wzruszenia, emocje i dobra zabawa – relacjonuje Teresa Szydłowska, jedna z chórzystek.

Chór „Złota Jesień” w swoim programie ma nie tylko uświetnianie uroczystości religijnych i patriotycznych, ale też odwiedzanie Ośrodków Spokojnej Starości, Domów Seniora aby nieść im radość, uśmiech, ciepło i dobrą zabawę
– dodaje.

fot. arch. chóru