Reklama

Remont wodociągów w centrum dobiega końca

Dobiega końca wymiana sieci wodociągowej w centrum Bochni. Inwestycję prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Do tej pory prace i związane z nimi utrudnienia były prowadzone przy rynku, przy ul. Dominikańskiej, Solnej, Sądeckiej, teraz trwają na ul. Białej. Przez pewien czas mieszkańcy pozbawieni byli bieżącej wody, również kierowcy muszą uważać, ponieważ wykopy są prowadzone przy trwającym ruchu pojazdów.

Burmistrz Bogdan Kosturkiewicz mówi, że po wykonaniu remontu firma jest obowiązana do przywrócenia nawierzchni do stanu sprzed wykopów, natomiast miasto planuje zabezpieczyć w przyszłości pieniądze na generalny remont uszkodzonych ulic. – W przyszłorocznym budżecie mamy zaplanowaną realizację modernizacji bądź budowę nowych dróg w ilości 16,5 km oraz remonty chodników bądź budowy chodników o długości 6,5 km. Na ten cel zostanie przeznaczone ponad 15 mln zł przy całym budżecie inwestycyjnym 23,5 mln zł – mówi burmistrz.

Jak poinformował nas Zbigniew Rachwał, prezes MPWiK, prace na ul. Białej w Bochni są ostatnimi w obrębie centrum, jakie wykonywane są w tym roku. Według jego zapowiedzi, utrudnienia potrwają jeszcze do dwóch tygodni.