Reklama

Bocheński „Orlik” wystartuje w czwartek

W tej chwili trwa już tylko odliczanie dni do otwarcia pierwszego bocheńskiego „ORLIKA”, bo wszystkie prace zakończono. W czwartek uroczyste przecięcie wstęgi i pierwszy mecz.

Obiekt sportowy, który powstał na terenie Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz Gimnazjum nr 2 w Bochni to nowoczesny kompleks sportowo – rekreacyjny, składający się z dwóch boisk – piłkarskiego z syntetyczną trawą oraz wielofunkcyjnego do koszykówki i siatkówki o nawierzchni poliuretanowej. Każde z nich ma 4 metrowe ogrodzenie. Sportowcy będą mieć do dyspozycji również nowy budynek sanitarno – szatniowy. – Inwestycja została zrealizowana na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 (osiedle Niepodległości) w ramach rządowego Programu Budowy Kompleksów Sportowych „MOJE BOISKO – ORLIK 2012”. Dofinansowanie inwestycji wyniosło: 333 tys. zł z budżetu państwa i 333 tys. zł z budżetu Województwa Małopolskiego. Budowla przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych – podaje Maria Michalczyk z Urzędu Miasta w Bochni.

Uroczyste otwarcie boiska nastąpi w najbliższy czwartek o godz. 12.00, przewidziano poświęcenie kompleksu, rzuty karne VIP-ów, występ cheerleaderek oraz mecz inauguracyjny pomiędzy uczniami PSP Nr 7 i Gimnazjum Nr 2. Z kolei wieczorem, na sztucznej murawie, przy sztucznym świetle, towarzyskie spotkanie rozegrają samorządowcy i uczniowie Gimnazjum Nr 2.