Reklama

Sauna i solarium w Proszówkach

Basen w Proszówkach zostanie wyposażony w nowe atrakcje, m.in. saunę i solarium. Jest to możliwe dzięki dotacji unijnej.

Jest pewnym paradoksem, że kilka kilometrów od 30-tysięcznej Bochni działa kryta pływalnia, mimo iż w mieście basen również funkcjonuje. Okazuje się, że oba znajdują chętnych do korzystania z kąpieli. Na dachy basenu gminnego w Proszówkach od kilku lat funkcjonują kolektory słoneczne. – W tym roku mija 10 lat od powstania Krytej Pływalni w Proszówkach, jednego chyba z moich najbardziej udanych dzieci – mówi Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia.

Basen w ciągu tych 10 lat spełnił już wiele oczekiwanych zadań, nadal je spełnia, przy czym mieliśmy świadomość, że nie zawsze robimy to, na co mielibyśmy ochotę budując ten obiekt. Z pewnych rzeczy musieliśmy świadomie zrezygnować, bo nie było możliwości przeskoczenia progu finansowego – dodaje wójt.

Jak mówi Lysy, teraz przyszedł czas na doposażenie w niezbędny sprzęt, którego do tej pory nie było. Jest to możliwe dzięki dotacji unijnej. – W tej chwili będziemy doposażać Krytą Pływalnię w saunę, w solarium, będziemy zakładać nowe szafki elektroniczne, aczkolwiek nigdy nie mieliśmy problemów z tymi starymi.

Na basenie w Proszówkach ma być też wykonane nagłośnienie, które umożliwi przeprowadzenie zawodów sportowych. Ponieważ obok basenu powstanie lodowisko (o czym już informowaliśmy), będzie można również maksymalnie wykorzystać prawa fizyki. – Energia cieplna, którą wytwarzać będą agregaty chłodnicze, będzie wykorzystana dla pomp ciepła, które znajdują się w basenie jako jedno ze źródeł zasilania energetycznego basenu, a właściwie wody użytkowej. Można więc powiedzieć, że będzie to również dobra zabawa inżynierska dla nas, autorów tego przedsięwzięcia – dodaje Lysy.

Koszt doposażenia krytej pływalni w Proszówkach oraz budowy lodowiska pochłonie ok. 1 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z unijnego programu odnowy obszarów wiejskich.

There are 1 comments

  1. pływający w rosole |

    no zapowiada się ciekawie. Jestem ciekawy jaką będzie odpowiedź urzędników z miasta. Wielkimi krokami zbliżają się przecież wybory.