Reklama

XIX Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu – zdjęcia

W minioną niedzielę, 6 sierpnia w Siedlcu odbyła się XIX Biesiada Agroturystyczna. Tematem przewodnim prezentowanych dań były jak w poprzednim roku – owoce.

Do oceny konkursowych wyrobów powołano profesjonalne jury w składzie:

Mariusz Szwed – uczestnik programu MasterChef

Charles Daigneault – również uczestnik programu MasterChef

Marek Bzdek – Wójt Gminy Bochnia

Ewelina Makowska – Zastępca Wójta Gminy Bochnia

Katarzyna Kielar-Drabina – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół numer 3 w Bochni.

Do konkursu przystąpiło łącznie 11 stoisk, a w tym: Koła Gospodyń Wiejskich, Świetlice, Gospodarstwa Agroturystyczne, Klub i Grupa Seniorów. Każdy z wystawców miał za zadanie przygotować dowolną potrawę, deser lub napój z owoców. Mnogość dań dodatkowo utrudniała komisji dokonanie oceny i wyłonienie najlepszych. Jury biorąc pod uwagę nie tylko smak, oryginalność potraw, ale i sposób prezentacji stoiska przyznało następujące miejsca i nagrody:

I miejsce

KGW i Świetlica Wiejska w Cikowicach

II miejsce

Przyznano dwa drugie miejsca: KGW Siedlec i KGW ,,Brzeźnickie Gosposie’’

III miejsce

Klub Przyjaciół Dobrego Jedzenia – Nieszkowice Małe

IV miejsce

KGW Nieprześnia

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni. Właściciel lokalu Cafeteria Espresso p. Artur Loryś sfinansował bonusową nagrodę specjalną za zajęcie I miejsca w postaci miksera kuchennego.

Podczas imprezy przybyli goście mogli korzystać z wielu atrakcji dla dzieci, a także zakupić przedmioty sztuki ludowej od lokalnych rzemieślników i innych artystów.

Po zakończeniu konkursu i uroczystym wręczeniu nagród odbyło się kulinarne show – Bitwa na dwie patelnie – w wykonaniu Mariusza Szweda i Charles’a Daigneault. Publiczność miała okazję do obserwowania na żywo pracy znanych z programu MasterChef kucharzy, a w późniejszym czasie do degustacji przygotowanych przez nich dań. Zwieńczeniem imprezy był występ Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie i Kapeli Siedleckiej.