Reklama

Przejechali 650 km dla chorych dzieci

 
7 sierpnia 2017 r. to dzień, w którym młodzież bocheńskiego Domu Dziecka dotarła do podopiecznych Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie. To dla nich dedykowali swą rowerową wyprawę Szlakiem Green Velo, którą rozpoczęli 24 lipca w Elblągu.

Pełni zapału i determinacji pokonali 650 km i dotarli do Białegostoku. Tam zakończyli pierwszy, najdłuższy dla nich etap eskapady. Dalszą część wyprawy kontynuował jej pomysłodawca i koordynator Sylwester Walasek. W miniony poniedziałek nastolatkowie dołączyli do niego i wraz z wychowawcami przejeżdżając kolejne kilometry (tym razem tylko ponad 50) przekroczyli metę Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie!

Zamieszczamy zdjęcia z mety, na której rowerzystów przywitali podopieczni Centrum wraz z opiekunami i wiceprezesem zarządu MHD Wojciechem Glacem. Przekazał on uczestnikom wyprawy w imieniu prezes zarządu Anny Nawrockiej niezwykle wzruszające podziękowania. Na spotkaniu, na którym wspominano trudy i przygody związane z podróżą, obecna była również dyrektor bocheńskiego Domu Dziecka Elżbieta Rydz- Szczepaniec wraz z rodziną. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć opiekunek grupy, które cały czas towarzyszyły nastolatkom, a były nimi pani Joanna Skimina i Barbara Łyduch. W pierwszym etapie podróży młodzieży towarzyszył również wychowawca Tomasz Kurek. Bohaterami wyprawy było jednak przede wszystkim „Siedmiu Wspaniałych”, chłopcy : Przemek, Patryk, Łukasz, Dawid, Kacper, Janusz i Dominik. Jechali oni dla innych Wspaniałych Dzieci, które walczą o zdrowie i życie.

Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy:

– pani Annie i panu Wojciechowi za otwartość i akceptację pomysłów wypraw na rzecz MHD,

– pani Elżbiecie za odwagę przyjęcia pomysłu uczestniczenia jej wychowanków w tegorocznej eskapadzie na rzecz MHD,

– jeszcze raz Młodzieży, która zdecydowała się uczestniczyć w trudnej i wymagającej wytrwałości wyprawie,

– opiekunom nastolatków, którzy wraz z nimi walczyli z trudami podróży.

Dziękujemy Wszystkim Osobom Dobrej Woli, które pomogły w organizacji wyprawy. To dzięki nim zdobyliśmy rowery dla naszej młodzieży.

Dziękujemy również Firmom, które postanowiły pomóc w dalszej części wyprawy, a były nimi:

– Decatlon Polska, która przekazała profesjonalne stroje sportowe młodzieży, uczestniczącej w wyprawie.

– Toyota Romanowski Kraków, która użyczyła grupie samochód Toyotę Auris na trasie z Elbląga do Białegostoku.

– Firma Schody-Kośmider przewożąca rowery z Bochni na dworzec w Krakowie.

– brzeska firma Duet Olimp-Sport pomagająca przygotować sprzęt rowerowy do trasy.

Dom Dziecka w Bochni dziękuje również pani Anicie Kowalskiej z Fundacji Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce za pomoc w sprawie nieodpłatnego zorganizowania transportu rowerów z Warszawy do Bochni, a firmie Universal Express za życzliwość i ekspresowy odbiór oraz dostarczenie rowerów do placówki.

Uczestnicy ekspedycji dziękują również wszystkim, którzy na trasie okazali im życzliwość i gościnność (wspominaliśmy o Nich m.in. w trakcie relacji na stronie Facebooka „Wyprawy sportowe Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci – Expeditions for MHD”.

Na zakończenie jeszcze raz dziękujemy Dziennikarzom, którzy pomogli nam nagłośnić sprawę brakującego sprzętu – rowerów (m.in. Kronice Krakowskiej TVP) i zainteresowali się tematem opieki paliatywnej, świadczonej przez Centrum Opieki Wyręczającej w Krakowie. Dziękujemy również tym, którzy zapowiadali wyprawę rowerową – lokalnym mediom bocheńskim, Gazecie Krakowskiej, Radiu Kraków oraz Tym, którzy relacjonowali przebieg eskapady na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci na trasie Green Velo.

Uczestnicy wyprawy mają nadzieję, że dzięki ich inicjatywie więcej osób dowiedziało się o działalności Centrum, w którym Dzieciom i ich Rodzinom Wspaniali Ludzie, Lekarze, Pielęgniarki, Specjaliści i Wolontariusze dają nadzieję !!!

7 sierpnia 2017 r. to dzień, w którym młodzież bocheńskiego Domu Dziecka dotarła do podopiecznych Centrum Opieki Wyrę…

Publié par Wyprawy sportowe Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci – Expeditions for MHD sur mercredi 9 août 2017

____

organizatorzy