Reklama

Profesjonalna uprawa marihuany w bloku

Policyjne „żniwa” trwają. Tym razem śledczy trafili na profesjonalną uprawę konopi indyjskich w wynajmowanym mieszkaniu w bloku na terenie Bochni.

31 lipca w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykowa KWP w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy na terenie Bochni w wynajmowanym przez jednego z nich mieszkaniu w bloku, prowadzili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli jako dowód w sprawie foliowy tunel do uprawy, wentylatory, przetwornice, filtry i lampy grzewcze. Ujawniono również 38 sztuk doniczek z wystającymi – odciętymi łodygami – co sugerowało, iż sprawcy zdołali już ściąć wyrosłe krzewy i wysuszyć. W toku przeszukania mieszkania zabezpieczono – susz marihuany o wadze 1790 gramów, a w toku dalszych czynności, tj. przeszukań osób zatrzymanych oraz miejsc ich zameldowania i zamieszkania, kolejne 470 gramów.

Łącznie zabezpieczono 2260 gramów suszu konopi indyjskich. o wartości rynkowej co najmniej 50 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli także u zatrzymanych pieniądze na poczet grożących im kar majątkowych w kwocie 7550 zł.

Podejrzani- to dwaj mieszkańcy Bochni w wieku 31 i 32 lat, uprzednio nie karani. Jak podają, jeden z nich utrzymuje się z prac dorywczych, drugi nie ma stałego źródła utrzymania.

Zebrane materiały przesłano do Prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie oraz zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych.

Za posiadania znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.