Odnowią elewację szkoły w Dąbrówce

Już niebawem Zespół Szkół w Dąbrówce zmieni swój wygląd. W ramach podpisanej umowy wykonawca wykona wymianę stolarki okiennej drewnianej skrzynkowej na okna z pcv, wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej stalowej na aluminiową, modernizację c.o. oraz c.w.u, docieplenie stropu ostatniej kondygnacji oraz docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem wyprawy elewacyjnej.

Wójt Mariusz Palej podpisał umowę z wykonawcą zadania. Termin zakończenia realizacji zadania przypada na dzień 13 października. Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Dąbrówce kosztować będzie 510 tys. 235,8 zł, dofinansowanie z RPO wyniesie ok. 378 tys. 40,9 zł.

Rozpoczynamy ważną inwestycję oświatą na terenie naszej gminy. Do tego zadania przygotowywaliśmy się od 2015 roku poprzez przygotowanie odpowiedniej dokumentacji czego zwieńczeniem była informacja w marcu 2017 roku o przyznaniu dofinansowania – mówi wójt Mariusz Palej.

Nie będzie to jedyna inwestycja na tym obiekcie, gdyż 12 lipca podpisana została umowa na wykonanie wymiany pokrycia dachowego o wartości 178 tys. 996,8 zł. Termomodernizacja budynku szkoły jak również wymiana pokrycia dachowego to ważne i długo oczekiwane inwestycje. Wartość całkowita zadania wynosi 701 tys. 50,77 zł.

Dzięki tym inwestycjom zmniejszą się koszty utrzymania budynku ale również wpłyną na warunki nauki dzieci i warunki pracy nauczycieli oraz całego personelu szkoły – podkreśla Mariusz Palej, wójt gminy Rzezawa