Reklama

Lipnica świętuje 10-lecie kanonizacji św. Szymona

W niedzielę w Lipnicy Murowanej trwa tygodniowy odpust ku czci św. Szymona. Ma on wyjątkowy charakter, bo 3 czerwca minęło 10 lat od kanonizacji XV-wiecznego bernardyna.

Do rodzinnej miejscowości zakonnika przybywają pielgrzymi, aby modlić się w kościółku św. Szymona, wybudowanym na miejscu jego domu rodzinnego. Znajdują się tam relikwie świętego. Dla współczesnego człowieka, zakonnik żyjący 6 wieków temu może być świetnym źródłem inspiracji – mówi ks. Mariusz Jachymczak, proboszcz w Lipnicy Murowanej.

We wtorek 18 lipca, w uroczystość ku czci św. Szymona, Msze św. w Lipnicy Murowanej zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00, 10.30 i 19.00. O 20.00 na placu przy kościele św. Andrzeja odbędzie się koncert orkiestry z Lipnicy Dolnej, a o 21.00 na lipnickim Rynku – tradycyjny apel ku czci św. Szymona.

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk

odpust-lipnica-druk

W ostatni dzień tygodniowego odpustu z kolei w Lipnicy będzie miało miejsce wyjątkowe wykonanie Roty katolików Polskich, w 90. rocznicę jej napisania przez lipniczanina, o. Aleksandra Piotrowskiego. Utwór, stanowiący parafrazę tekstu Marii Konopnickiej, wykonają w niedzielę 23 lipca na sumie o godz. 11.00 Chóry Ziemi Bocheńskiej.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-07-17 101808