Reklama

Hazard. Zatrzymano nielegalne automaty do gier w Bochni

13 i 24 czerwca funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Delegatury w Nowym Sączu, przeprowadzili kontrole w bocheńskich lokalach pod kątem ujawnienia maszyn losowych do gier hazardowych.

W trakcie kontroli kilku lokali w dniach 13, jak i 24 czerwca ujawniono maszyny, na których funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili eksperymenty, z których jednoznacznie wynikało, że są to urządzenia do gier hazardowych.

W związku z tym maszyny te, w ilości łącznej 7 sztuk zostały zatrzymane, a postępowanie w sprawie posiadania nielegalnych automatów do gier prowadzą funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatury w Nowym Sączu.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach, które obecnie mogą być organizowane wyłącznie w kasynach, a poza kasynami organizatorem gier na automatach może być tylko i wyłącznie jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.

Kontrole w lokalach przy współudziale funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego będą przeprowadzane cyklicznie.