Strażacy mają nowoczesną komendę za 12,5 mln zł. W piątek otwarcie – zdjęcia

Strażacy z Bochni mają imponującą siedzibę. Jej budowa trwała cztery lata i pochłonęła 12,5 mln zł. Pieniądze w zdecydowanej większości pochodziły z budżetu państwa. W piątek 19 maja obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku.

„Rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni” została rozpoczęta w październiku 2013 r. W ramach inwestycji dokonano modernizacji istniejącego budynku Komendy Powiatowej PSP, jak również dobudowano dwa nowe segmenty, przeznaczone głównie dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Na dachu zamontowane są wymienniki ciepła, jednostka ma również własny agregat prądotwórczy na wypadek sytuacji kryzysowych. W środku są nowoczesne pomieszczenia dla druhów, sala konferencyjna, ale również łaźnia, w której strażacy wracający z akcji mogą się umyć.

Całkowity koszt inwestycji, zakończonej w maju br., zamknął się kwotą 12 mln 510 tys. 89,13 zł. Inwestycja została zrealizowana w głównej mierze ze środków budżetowych, przy wsparciu samorządu powiatowego i samorządów gminnych powiatu bocheńskiego.

Zrealizowana modernizacja i rozbudowa pozwoliła stworzyć nowoczesny budynek odpowiadający potrzebom ratowniczym, zapewnieniu właściwego zabezpieczenia operacyjnego powiatu, pozwala na efektywną realizację ustawowych zadań Państwowej Straży Pożarnej na najwyższym poziomie – mówi st. kpt. Gerard Wydrych, rzecznik komendanta PSP w Bochni.

***

Strażnica przed rozbudową, październik 2013:

KP PSP przed rozbudow¹

fot. Mirosław Mroczek

Strażnica po rozbudowie, kwiecień 2017:

IMG_4390

fot. Mirosław Mroczek