Reklama

Lodowisko w Proszówkach jeszcze w tym roku

W Proszówkach koło Bochni powstanie sztuczne lodowisko. Ślizgawka była już dawno zapowiadana przez władze gminy Bochnia. Teraz udało się zdobyć dotację.

Dzięki niej lodowisko powstanie już tej zimy. Jego lokalizację zaplanowano obok Krytej Pływalni w Proszówkach. – Lodowisko będzie miał wymiary 20 na 40 m, a więc będzie dość dużym obiektem, będzie to lodowisko zadaszone zadaszeniem namiotowym. Chodzi o to, żeby przedłużyć możliwość korzystania z 4-5 do może nawet 6 miesięcy – mówi Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia.

Lodowisko będzie zlokalizowane na jednym z boisk obok Zespołu Szkół Gminnych w Proszówkach, nieopodal Krytej Pływalni. – Będzie ono rozkładane co roku w październiku i demontowane około kwietnia – dodaje Lysy.

Lodowisko zostało dofinansowane przez Unię Europejską z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Koszt inwestycji to blisko 600 tys. zł. Realizacja ślizgawki nastąpi dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności. Wójt Jerzy Lysy zapowiada, że pierwsi łyżwiarze mogliby z niego skorzystać już w grudniu.

There are 3 comments

  1. niech go drzwi ścisną – obiecał i w proszówkach chyba będzie , czekamy na finał ! szkoda że burmistrz nie chciał zbudować ślizgawki na rynku albo na plantach