19 maja otwarcie nowej komendy straży pożarnej – program

19 maja nowa komenda Państwowej Straży Pożarnej w Bochni zostanie oficjalnie otwarta. Tego dnia odbędą się w Bochni wojewódzkie obchody Święta Strażaka. Przy okazji będzie wiele atrakcji dla mieszkańców, m.in. piknik rodzinny.

Uroczyste obchody odbędą się 19 maja 2017 r i będą obejmować:

– uroczystą Mszę Św. w Bazylice pw. św. Mikołaja w Bochni – godz.10.00
– uroczysty apel z okazji Wojewódzkiego Dnia Strażaka na Rynku Bocheńskim – godz. 11.00, połączony z wręczaniem odznaczeń i awansów,
– defiladę i przemarsz poddodziałów marszowych i zmotoryzowanych ulicami miasta do budynku Komendy Powiatowej PSP,, ul. Poniatowskiego 7 – godz. 13:00
– uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby KP PSP w Bochni – godz. 13:30
– piknik strażacki na rynku bocheńskim.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz z oddaniem do użytku zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

W ramach uroczystości odbędzie się oddanie do użytkowania zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy bocheńskich strażaków. Uroczystości odbędą się na Rynku Bocheńskim oraz w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bochni, ul. Poniatowskiego 7. Są to jedyne uroczystości tej rangi w województwie małopolskim w bieżącym roku. Honorowy patronat nad uroczystością objął Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. W uroczystościach wezmą udział znamienici goście.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mikołaja w Bochni, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. – Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.
Po Mszy Świętej o godz. 11:30 rozpocznie się uroczysty apel na Rynku Bocheńskim. Podczas apelu, nastąpi wręczenie odznaczeń i awansów przyznanych strażakom oraz osobom wspierającym ochronę przeciwpożarową z terenu województwa małopolskiego.

Po apelu, około godz. 13:00 odbędzie się uroczysta defilada i przemarsz pododdziałów marszowych i zmotoryzowanych ulicami miasta do budynku Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

Na godz. 13:30 zaplanowano uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

Szczególnie gorąco zapraszamy mieszkańców Bochni i powiatu bocheńskiego na Piknik Strażacki zorganizowany na Rynku Bocheńskim od godz. 15.00. Szczególnie dużo atrakcji przygotowaliśmy dla najmłodszych – będzie miasteczko strażackie z torem zręcznościowym, gdzie będzie można poczuć się jak strażak, podać wodę z węża pożarniczego, zaliczyć szereg sprawności – wszystko w atmosferze radości i zabawy. Ponadto prezentowane będą samochody ratowniczo-gaśnicze, sprzęt ratowniczy, można będzie poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na profesjonalnym fantomie. W ramach pikniku, w celu regeneracji sił, zapraszamy również na strażacki poczęstunek – tradycyjną grochówkę z kotła – mówi Gerard Wydrych, rzecznik prasowy bocheńskiej komendy PSP.

Plakat Wojewódzki Dzieñ Stra¿aka 2017