Ślisko: dachowanie w Muchówce, kolizja na Wiśnickiej

Uwaga kierowcy, tylko w ciągu niespełna pół godziny, w powiecie bocheńskim doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W wyniku jednego z nich jedna osoba trafiła do szpitala.

O 9:01 na ul. Wiśnickiej w Bochni (zakręt tuż przed lasem Kopalińskim) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Polo jadąc w kierunku Bochni, na prawoskrętnym łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się z pojazdem marki Mercedes. Wskutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący trzeźwi, sprawca ukarany mandatem i punktami karnymi – relacjonuje Łukasz Ostręga, oficer prasowy policji w Bochni.

Poważniejsze konsekwencje wystąpiły w wypadku, do jakiego doszło na drodze nr 965 w Muchówce o godz. 8.25. Kierująca pojazdem marki skoda octavia jadąc w kierunku miejscowości Żegocina, na prawoskrętnym łuku drogi utraciła panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechała z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie doszło do wywrócenia się pojazdu. Wskutek zdarzenia pasażer pojazdu Skoda został zabrany do szpitala, gdzie po udzielonej pomocy medycznej został zwolniony do miejsca zamieszkania. 35-letnia kierująca pojazdem nie odniosła obrażeń i pozostała na miejscu zdarzenia – podaje rzecznik policji w Bochni.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę.