Będzie wystawa Młodej Plastyki Bocheńskiej – przyjmowanie zgłoszeń

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do trzeciej odsłony wystawy plastyków bocheńskich. Pierwszą taką ekspozycję zorganizowano w 1945 roku. Sześćdziesiąt lat później nawiązywała do niej Nowa Wystawa Plastyków Bocheńskich z 2005 z okazji obchodzonego wtedy Roku Marcina Samlickiego.

Obecnie, w związku przypadającymi w tym roku: 120. rocznicą urodzin i 50. śmierci Franciszka Mollo, powstała inicjatywa kolejnego przeglądu. Do udziału są zaproszeni wszyscy czynni twórcy młodszego pokolenia z powiatu bocheńskiego i okolic, a także ci, którzy mierzą się z nowymi wyzwaniami artystycznymi.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca maja. Wybrane prace zostaną zaprezentowane w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, a także w katalogu ekspozycji. Wernisaż zaplanowano na 15 października.

Każdy z uczestników może zgłosić trzy prace z takich kategorii, jak malarstwo, grafika, rysunek, fotografia artystyczna, kaligrafia, animacja i sztuki audiowizualne, architektura, rzeźba, ornamentyka, wzornictwo przemysłowe, instalacje, scenografia, rzemiosło artystyczne, performance, lalkarstwo.

Aplikować można wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy – tutaj.