Młodzież z Łapanowa na Festiwalu Zawodów w Małopolsce

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie, jako jedyna szkoła z powiatu bocheńskiego, uczestniczyło w piątej edycji Festiwalu Zawodów w Małopolsce. Trwające od 23 do 25 marca 2017 roku Targi Edukacyjne odbyły się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

W wydarzeniu udział wzięło ponad stu wystawców, wśród których znalazły się szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, służby mundurowe oraz przedsiębiorcy współpracujący ze szkołami.

CKZiU w Łapanowie zrealizowało ekspozycję „Elegancja na słodkim stole” w ramach branży gastronomiczno-turystycznej. Główną część powierzchni wystawienniczej zajął słodki stół, na którym zagościły smaczne i wykonane z dużą dbałością o detale wypieki. Całość utrzymana została w tonacji czarno-białej z czerwonym akcentem barwnym. W ciągu trzech dni trwania Targów odwiedzający stoisko mogli nie tylko degustować słodkości, ale również przyglądać się pokazom tworzenia ozdób wielkanocnych przy użyciu masy marcepanowej w wykonaniu uczniów kierunków gastronomicznych.

Nad przygotowaniem stoiska promocyjnego czuwały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: mgr inż. Anna Jop i mgr inż. Małgorzata Majda-Frączek.

Inicjatorem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Podczas uroczystej Inauguracji Centrów Kompetencji Zawodowych Wicestarosta Bocheński Józef Mroczek odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy czek na kwotę 2 095 830,02 PLN z przeznaczeniem na utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży budowlanej. Z dotacji skorzystają uczniowie i nauczyciele CKZiU w Łapanowie oraz ZS nr 2 w Bochni.