Wojewódzka liga piłki ręcznej juniorów – nadspodziewanie dobrze

W zapowiadanym spotkaniu przedostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek ligi wojewódzkiej piłki ręcznej juniorów MOSiR Bochnia wysoko pokonał UKS Spartakus Radgoszcz.

Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Jednak drużyna przyjezdna w tym dniu grała słabo, co pozwoliło nam na uzyskanie wysokiego zwycięstwa. Goście do przerwy zdobyli tylko 5 bramek. W drugiej połowie o jedną bramkę więcej (6), więc w sumie rzucili tylko 11. MOSiR natomiast w pierwszej połowie 22, w drugiej 14. Wynik spotkania to 36:11 (22:5). W naszej drużynie bardzo dobrze prezentowała się obrona, która umożliwiła kolegom skuteczny, szybki atak. Najwięcej bramek zdobyli Maciej Imiołek 12 i Jakub Wrona 10. Jak zawsze dobrze spisywali się bramkarze. Dla gości najwięcej bramek rzucił Maciej Skoczylas 4.

– Obawiałem się tego spotkania – mówi trener bocheńskich szczypiornistów Marcin Bożek – ponieważ wszystkie zdobyte informacje na temat gości mogły niepokoić. Jednak mecz ułożył się po naszej myśli i wygraliśmy go pewnie m.in. dzięki temu, iż nie zlekceważyliśmy przeciwnika. Było to o tyle ważne, iż w tym samym czasie SdPF Kusy Kraków wygrał z PM Tarnów (mecz w Tarnowie) 33:32. Przypominamy, iż pokonaliśmy krakowian różnicą 5 trafień, a z tarnowianami zremisowaliśmy na wyjeździe. Stawia nas to w dogodnej sytuacji przed rundą rewanżową.

Ostatnie wyjazdowe spotkanie pierwszej rundy opisywanych rozgrywek bocheńscy szczypiorniści rozegrają 15 listopada z drużyną Krakowiaka Kraków. II runda (rewanżowa) rozpocznie się 22 listopada i trwać będzie do 17 stycznia.

There are 1 comments

1. Powodzenia dla zespołu i Trenera.Przypomniały mi się lata 1973/1974 gdy graliśmy w juniorskim MKS-ie.MDK Tarnów zlaliśmy w Bochni,oni zgubili punkt w Hutniku Kraków.Przegrany mecz w Tarnowie to było dla nich tylko otarcie łez na Mistrzostwa Polski pojechał MKS Bochnia,który zajął 7 miejsce w finałach rozegranych w Lublinie.Rocznik 55,56 .Jeszcze raz ,powodzenia.Podtrzymujcie piękne tradycje Bocheńskiej piłki ręcznej.