Agnieszka Broszkiewicz nowym rzecznikiem konsumenta

Agnieszka Broszkiewicz została nowym rzecznikiem praw konsumenta w powiecie bocheńskim. Decyzję o jej powołaniu radni podjęli podczas dzisiejszej sesji.

Agnieszka Broszkiewicz zastąpiła na tym stanowisku odwołaną w czerwcu Małgorzatę Szczepara. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 1999 r. obroniła aplikację radcowską i od tej pory zajmuje się działalnością prawniczą. Jako prawnik pracowała w Stalprodukcie, Urzędzie Miejskim, w Miejskim Zespole Edukacji, obsługiwała jednostki organizacyjne miasta Bochni, Spółdzielnię Mieszkaniową. Od 1994 r. prowadzi działalność gospodarczą, a po zdaniu egzaminów aplikacyjnych kancelarię prawną.

Na pytanie, czy nie obawia się, że powtórzy los swojej poprzedniczki, Małgorzaty Szczepary, nowa pani rzecznik mówi: – Nie znam sprawy, nie mam zamiaru w żaden sposób się do niej odnosić, natomiast stanowisko radcy prawnego zawsze wymaga nowych wyzwań i jest to po prostu kolejne doświadczenie.

Warto dodać, że decyzję o powołaniu Agnieszki Broszkiewicz na stanowisko Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta radni podjęli jednogłośnie. Dały się słyszeć pochwały pod jej adresem zarówno od koalicji rządzącej, jak i od opozycji (Ludwik Węgrzyn, Ryszard Januszek).